Jaki wybrać gryzak dla niemowlaka i od kiedy używać? Zobacz!

0
  1. Jaki gryzak dla niemowlaka?
  2. Jaki wybrać gryzak dla 2, a jaki dla 3 miesięcznego dziecka?
  3. Od kiedy używać gryzaka dla dziecka?
  4. Jaki gryzak na ząbkowanie?

Jaki gryzak dla niemowlaka?

Do czego tak naprawdę służą gryzaki ? Otóż to pytanie zadaje sobie wielu młodych Rodziców, gdyż gryzak utrwalił się w naszej pamięci jako zabawka sprawdzająca się idealnie podczas ząbkowania. Tak jest do dnia dzisiaj, nie ma lepszej i bardziej sprawdzonej metody niż tego rodzaju zabawka. Aczkolwiek zanim jeszcze gryzaki i gumowe zabawki stały się hitem rynku, dzieciom podczas ząbkowania podawano przede wszystkim stałe i twarde pokarmy oraz pieluszki bądź materiałowe chusteczki wiązane na mniejsze bądź większe supełki, które miały pomóc dziecku rozluźnić jego opuchnięte podczas ząbkowania dziąsła. Funkcji gryzaka jest o wiele więcej, ale o tym opowiemy w późniejszym etapie artykułu.

Sprawdź również:

Czym przykryć niemowlaka do snu?

Do kiedy otulać niemowlę?

Jaki wybrać gryzak dla 2, a jaki dla 3 miesięcznego dziecka?

Zacznijmy od tego kiedy zaczynać podawać gryzaki naszym dzieciom. Ząbkowanie to sprawa dość indywidualna, ale mniej więcej w okolicach szóstego miesiąca życia dziecka możemy zaobserwować wyrzynanie się pierwszego ząbka. Dzieci z reguły już na wczesnym etapie dają Nam sygnały, że będą przygotowywać się do „wypuszczenia” na powierzchnię małych ząbków. Około trzeciego miesiąca życia możemy zauważyć, że nasze pociechy coraz częściej zaczynają wkładać ręce czy paluszki do swoich ust. Zdarza się też tak, że maluchy nie patrzą co mają pod ręko, tylko wkładają do buzi wszystko co „wpadnie” im w garść. Dlatego, tak ważna jest w tym okresie obserwacja dziecka, aby niepożądanym przedmiotem nie zrobił sobie krzywdy podczas intensywnego wkładania go do ust. Ważną kwestią jest czystość małych rączek, dziecko które w ciagu dnia dotyka różnych powierzchni, zabawek, materiałów, a przecież na tym wszystkim osadza się kurz i potem gdy takie ręce „lądują” w buzi dziecka to przy procesie ząbkowania maluch może sobie sam nieświadomie zaszkodzić, gdyż jego rozpulchnione dziąsła zostana podrażnione jeszcze bardziej przez brud i bakterie przenoszone na dłoniach, a tego chcemy uniknąć.

Gryzak dla 2 miesięcznego dziecka w goździki Gryzak dla 3 miesięcznego dziecka Koala

Od kiedy używać gryzaka dla dziecka?

Zatem, gdy zauważymy pierwsze symptomy wkładania rączek do buzi to jest to odpowiedni czas, aby zaopatrzyć się w gryzak. Obecnie rynek proponuje Nam wiele możliwości, gryzaków jest multum, ale my musimy zwracać uwagę przede wszystkim na aspekt bezpieczeństwa i materiał z którego wykonane są gumowe zabawki. Gryzak powinien być przystosowany do delikatnych dziąseł maluszka. Dla często opuchniętych i obolałych dziąseł największa ulgę przyniesie gryzak który jest miękki, silikonowy i odpowiednio wyprofilowany, tak aby nie posiadał ostrych rogów i był łatwo dostępny dla chwytu małej rączki dziecka.

Sprawdź nasze otulacze muślinowe!

Sprawdź również:

Prezenty dla przyszłej mamy!

Jaki prezent na narodziny dziecka?

Otulacz muślinowy 120x120 Otulacz z muślinu bambusowego Koala Otulacz muślinowy zwierzątka leśne Rajski Las Otulacz z muślinu Majówka łąka

Higiena w rozwoju dziecka to podstawa, szczególnie w okresie ząbkowania, gdzie trzeba dbać o jamę ustną i w żadnym wypadku nie dopuścić, aby wytworzyło się w niej zapalanie poprzez na przykład podrażnienie nieodpowiednią zabawką czy brudnymi rączkami.
Kolejną dość istotną kwestią przy wyborze gumowej zabawki będzie zwrócenie uwagi na to czym jest pokryta, czy posiada jakieś wypustki. Gryzaki z tego rodzaju fakturą doskonale sprawdzą się, gdy chcemy naszemu maluchowi zaaplikować żel przeciwbólowy przeznaczony do użytku podczas ząbkowania. Jak wiadomo dzieci niezbyt chętnie otwierają buzię gdy trzeba im podać lekarstwo lub posmarować czymś dziąsła. Dlatego przygotuj ulubiony gryzak malucha, najlepiej taki, aby posiadał wypustki, nałóż na niego żel przeciwbólowy i tak przygotowany podaj maluchowi. Jest to doskonały sposób, aby uniknąć nerwowości i wiercenia się dziecka podczas smarowania dziąseł. Jest jeszcze jeden sposób, aby załagodzić bolesne ząbkowanie, również z użyciem gryzaka. Myślę, że dla większości znany sposób. Gumową zabawkę wkładamy na kilka, kilkanaście minut do lodówki, tak aby wystarczająco się schłodziła, gdy jest gotowa i w miarę chłodna podajmy ją dziecku. Będzie to dla malucha ogromna ulga, gdy na swoje obolałe i rozpulchnione dziąsła otrzyma dawkę chłodu.

Jaki gryzak na ząbkowanie?

Zastosowań i pomysłów jest wiele, kwestia zapoznania się z nimi i wdrożenia w życie. Jedne dzieci przeżywają proces ząbkowania praktycznie bezboleśnie i bezobjawowo, natomiast są też takie maluchy, które bardzo mocno cierpią podczas wyrastania pierwszych ząbków. Nie dość, że pojawia się ból, dziąsła są przekrwione to na dodatek pojawia się podwyższona temperatura, brak apetytu i ogólne rozdrażnienie. Dlatego warto zaopatrzyć się w dostosowane do wieku dziecka gryzaki.
Podczas wybierania tejże zabawki należy pamietać, że jej funkcjonalność to jedno, ale gryzak ma również przyciągać wzrok i uwagę dziecka, tak, aby chętnie z niego korzystało. Kształty, kolory, przyjemne i delikatne pokrycie gryzaka będą dla dziecka uatrakcyjnieniem. Na rynku możemy obecnie spotkać przypominające zwierzęta i inne przyjazne dla oka dziecka kształty. Wybór jest ogromny, wystarczy uświadomić sobie na co zwracać uwagę podczas zakupu i wiedzieć, że każde akcesorium, które kupujesz musi być dopasowane do wieku i możliwości rozwojowych Twojego dziecka.

Każdy maluch rozwija się indywidualnie, jest odrębnością i robi to w swoim tempie. Naszym zadaniem, zadaniem Rodziców i opiekunów jest obserwacja dziecka, podążanie za Nim i nie robienie niczego na siłę. Poczucie bezpieczeństwa, ciepło bliskich osób i wzajemny szacunek sprawi, że Twoje dziecko będzie rozwijać się w prawidłowy sposób. Ty Rodzicu jesteś przewodnikiem dla swojej pociechy i opoką podczas takich nieprzyjemnych dla dziecka momentów jakimi są między innymi bolesne ząbkowania.

Przyda Ci się również najdelikatniejsza pościel muślinowa!

Pościel muślinowa z wypełnieniem Majówka łąka Pościel dziecięca muślinowa Pościel muślinowa dla niemowląt w Koale 

Gabinet Domowy
Patrycja Maziejuk
http://gabinet-domowy.pl
m: +48 721-662-559
w: http://gabinet-domowy.pl/contact-us/
e: patrycja.maziejuk@gabinet-domowy.pl
 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Szybkie płatności online są obsługiwane w Tym sklepie.

Obsługiwane płatności kartami płatniczymi: Visa, Visa Electron, Maestro, MasterCard, MasterCard Electronic.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl