Antyalergiczna pościel z wypełnieniem – dlaczego to dobry wybór dla dziecka? 0
Antyalergiczna pościel z wypełnieniem – dlaczego to dobry wybór dla dziecka?

Alergia i pościel – co mają ze sobą wspólnego?

Pościel dziecka jest jedną z częstszych przyczyn, z powodu których pojawiają się alergie. Dlaczego tak się dzieje? U dzieci alergie bardzo często przejawiają się w formie uczulenia na kurz, pierze, kocią sierść i podobne rzeczy ( w rzeczywistości czynniki alergizujące są tu takie same ). Często stosowanym przez rodziców rozwiązaniem problemu jest pościel wykonana z materiałów naturalnych, nie zawierających pierza. Jak się jednak okazuje, bardzo często nie rozwiązuje to problemu, a nawet go wzmaga. Warto wiedzieć, że prawdziwą przyczyną, która w tym przypadku stoi za reakcją alergiczną są mikroskopijne roztocza i grzyby, które rozwijają się w pościeli. Pościel wykonana z materiałów takich jak większość włókien roślinnych, pierze, ale też niskiej jakości materiały syntetyczne stanowi dobre środowisko dla rozwoju alergizujących mikroorganizmów.

Pościel z wypełnieniem – jak może pomóc w walce z alergią?

Pościel z wypełnieniem z odpowiednich materiałów jest tutaj rozwiązaniem. Rozwiązaniem jest stosowanie pościeli z faktycznie antyalergicznych materiałów, takich jak włókno bambusowe, czy velvet. Velvet stosowany do szycia pościeli dziecięcych jest nowoczesnym materiałem, który nie stanowi dobrego środowiska do rozwoju alergenów. Tak samo jest w przypadku włókna bambusowego. Jest to co prawda włókno roślinne, ale odpowiednio przetworzone, co w znaczny sposób zmienia jego właściwości. Na czym polega sekret? Włókna antyalergiczne muszą mieć możliwie jak najbardziej jednolitą strukturę, to znaczy nie być porowate (w przeciwieństwie do np. bawełny). Dzięki temu włókna nie chłoną wilgoci, która bardzo łatwo odparowuje z całej objętości pościeli. Inną zaletą tego rodzaju pościeli jest to, że o wiele trudniej rozwijają się w niej bakterie odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach, a więc pościel dłużej pozostaje świeża. Zarówno Velvet jak i tkanina bambusowa są materiałami, których bezsprzeczną zaletą jest bardzo przyjemna w dotyku faktura. Cechuje je również duża wytrzymałość na odbarwienia oraz przetarcia. Najlepsze pościele antyalergiczne dla dzieci powstają z połączenia tych dwóch materiałów, dzięki czemu są zarówno gładkie i przyjemne, jak i mają charakterystyczną dla tkanin naturalnych fakturę. Takie pościele kupisz w naszym sklepie z pościelą dla dzieci Koala by HeartMade.

Pościel antyalergiczna z wypełnieniem

Nie tylko dla dzieci

Alergie dotykają nie tylko najmłodszych. Ogromna rzesza dorosłych również zmaga się z alergiami skórnymi i bardzo często nie wiedzą jak sobie z tym radzić. Będąc rodzicem zaczynamy szukać różnych rozwiązań aby pomóc dziecku, ale co z nami samymi? Zdarza się, że godzimy się z sytuacją i sięgamy tylko po leki, idziemy do lekarza, a nie zwracamy uwagi na nasze "otoczenie", w skład którego wchodzi również pościel. Dostępne są pościele dla dorosłych w rozmiarze 150x200 w przypadku pościeli bambusowej oraz 160x200 w przypadku pościeli Velvet. Poza aspektem wizualnym, pięknymi wzorami i eleganckimi kolorami, pościele te są delikatne jak jedwab, wręcz rozpływając się w dłoniach, mając pozytywny wplyw na skórę.

Co jeszcze warto wiedzieć o alergiach?

Warto pamiętać również, że oprócz zakupu pościeli wysokiej jakości, można zrobić nieco więcej. Dobrym pomysłem będzie na przykład zaopatrzenie są w specjalny proszek usuwający alergeny, ale też częste wietrzenie pościeli i wystawianie jej na działanie promieni słonecznych, które skutecznie usuwają dużą część drobnoustrojów w materiale. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl