Opcje przeglądania

Bambusowe waciki

Wielorazowe płatki kosmetyczne z bambusa mają szereg naturalnych właściwości, których nie dadzą Ci żadne inne waciki - są antyalergiczne, antybakteryjne i antystatyczne. Samoistnie się sterylizują w 30% i chronią się przed powstawaniem grzybów i pleśni. Mają swoją własną barierę ochronną przed bakteriami i alergenami. Dzięki temu wielorazowe płatki nadają się do użytku dla każdego, nawet ( a może w szczególności ) do oczyszczania bardzo wrażliwej skóry twarzy, ze skłonnościami do podrażnień. Nie musisz przy tym używać praktycznie żadnych kosmetyków!

Wielorazowe waciki mają około 7 cm średnicy, a w zestawie otrzymasz woreczek do prania.

Chcąc stosować tylko naturalną pielęgnację i przyczynić się do ochrony środowiska, działając także według ideologii zero waste, trzeba pomyśleć nie tylko o kosmetykach, ale też o artykułach kosmetycznych. Dotyczy to między innymi patyczków higienicznych, a także płatków kosmetycznych. Zwłaszcza te drugie zużywa się w ogromnych ilościach - by wykonać sam demakijaż, trzeba użyć co najmniej kilku płatków, a przecież potrzebne są też np. do przemywania skóry płynem micelarnym. Świetnym rozwiązaniem - dla zdrowia, skóry twarzy, urody, środowiska, a także portfela, są wielorazowe płatki kosmetyczne z frotte bambusowej. Nie tylko ich ekologiczny charakter przemawia za tym, by wybrać je zamiast zwykłych wacików, mają one wiele zalet, których nie mają inne, również wielorazowe płatki.

Bambusowe wielorazowe płatki kosmetyczne

Eko płatki kosmetyczne

Wielorazowe płatki kosmetyczne mają zdecydowaną przewagą przewagę podczas codziennego użycia względem zwykłych płatków kosmetycznych. Nie generują dużej ilości odpadów, które zanieczyszczają środowisko - wystarczy wyobrazić sobie, ile takich artykułów zużywa się w ciągu roku. Poza tym frota bambusowa jest zdecydowanie lepsza niż bawełna, z której zwykle wykonuje się płatki jednorazowe, potrzebuje znaczne ilości wody i nawozów, by mogła rosnąć, co także jest szkodliwe dla środowiska. Bambus rośnie zaś bardzo szybko, a frota bambusowa nie tylko rozkłada się w sposób bezpieczny dla środowiska, ale przede wszystkim może długo służyć. W przypadku naszych płatków, dochodzi jeszcze zasada odzysku zero waste. Produkujemy je z materiałów, które zostały po produkcji chociażby ręczników bambusowych. Bambusowe płatki kosmetyczne mogą być stosowane nawet przez rok albo przez kilka lat do oczyszczania twarzy. Zależnie od częstotliwości i sposobu użytkowania płatków wielorazowych, można ich użyć wielokrotnie zanim będzie trzeba je prać w pralce. Pozwala to istotnie zmniejszyć ilość odpadów oraz kosmetyków. Z jednej strony znajduje się frota bambusowa, z drugiej zaś gładka tkanina. Dzięki temu demakijaż jest zdecydowanie łatwiejszy do wykonania, a do jego zmycia potrzeba zdecydowanie mniej kosmetyków. Dzięki peelingującymi właściwościom płatków wielokrotnego użytku, często demakijaż można wykonać samą wodą.

Antybakteryjne i delikatne wielorazowe płatki kosmetyczne

Jednorazowe płatki kosmetyczne wcale nie są tak delikatne w dotyku, na jakie wyglądają - takie waciki powodują mikrouszkodzenia skóry, których nie widać podczas oczyszczania skóry twarzy. Płatki wielokrotnego użytku z bambusa są niezwykle miękkie i delikatne nawet gdy wybiera się je w wersji lekko złuszczającej naskórek. Demakijaż twarzy jest dzięki temu zdecydowanie efektowniejszy i potrzeba mniej wacików do oczyszczenia skóry. Poza tym łatwo jest utrzymać je w higienicznej czystości, mimo tego, że są wielorazowego użytku. Wystarczy przepłukać je po każdym użyciu, a raz na jakiś czas wyprać w pralce w temperaturze 30 stopni, co zabije wszelkie bakterie. Bambusowe płatki są też całkowicie wolne od chemii, co nie zawsze można powiedzieć o zwykłych drogeryjnych produktach. Są więc zdecydowanie bezpieczniejsze dla organizmu.

 

do góry
Szybkie płatności online są obsługiwane w Tym sklepie.

Obsługiwane płatności kartami płatniczymi: Visa, Visa Electron, Maestro, MasterCard, MasterCard Electronic.

Sklepy e-commerce Shoper Shopify SEO by Cybersolus.com
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl